23 Marca, Sobota, 2024

Polska Wieś w Europie

W dniach 21-22 marca 2024 roku w ZSCKR w Suwałkach odbył się etap regionalny konkursu "Polska Wieś w Europie". Celem konkursu było promowanie wiedzy o Unii Europejskiej oraz o nowoczesnym rolnictwie w UE wśród uczniów szkół rolniczych, prowadzonych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas konkursu uczestnicy brali udział w warsztatach pt.: „20 lat Polski bez UE”. Poza warsztatami, uczestnicy mieli okazję zwiedzić Pokamedulski Klasztor w Wigrach, co stanowiło dodatkowy element edukacyjny i kulturowy konkursu.
W konkursie dwanaście drużyn walczyło o miejsce, które dawało udział w finale i możliwość rywalizacji o nagrodę główną, czyli wyjazd studyjny do Brukseli. Chociaż było blisko, w tej edycji nasza szkoła nie zakwalifikowała się do finału, ale oczekujemy, że w następnym roku osiągniemy sukces. Gratulujemy zwycięzcom, a naszym uczniom życzymy powodzenia w następnych edycjach konkursu. W skład szkolnej drużyny wchodzili: Wiktoria Kołodziej i Julia Ciołek z klasy 3 ITL oraz Bartosz Piętka z klasy 1 MT. Opiekunem była Monika Kur-Kowalska.
Konkurs "Polska Wieś w Europie" był okazją do poszerzenia wiedzy uczestników na temat UE, roli Polski i polskiego rolnictwa w UE oraz do zintegrowania się społeczności szkół rolniczych.