
"Akredytacja na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej" – IV rok akredytacji
Akredytacja na rzecz mobilności uczniów i kadry edukacji szkolnej (KA 121) – IV rok akredytacji nr 2020-1-PL01-KA120-SCH-000095589.
1. Nazwa i symbol programu/projektu:
Mobilność edukacyjna osób ( KA1 ) Mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej ( KA121). Program ERASMUS+, Akcja 1. Mobilność edukacyjna osób. Sektor „Edukacja Szkolna” pn. „Akredytacja na rzecz mobilności uczniów i kadry w edukacji szkolnej” – IV rok akredytacji.
Wszelkie informacje na temat Akcji 1 programu Erasmus+ znajdują się pod adresem http://erasmusplus.org.pl
2. Numer projektu:
2024-1-PL01-KA121-SCH-000200357
3. Jednostka realizująca projekt:
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wł. St. Reymonta w Sokołowie Podlaskim, ul. Oleksiaka Wichury 3, 08-300 Sokołów Podlaski, tel. 25 787 21 37, e-mail sekretariat@zsckrsokolow.pl
4. Wartość projektu
59 190,00 EUR.
5. Ogólny opis projektu:
Projekt zakłada realizację trzech celów głównych:
1. Podniesienie kompetencji językowych kadry i uczniów,
2. Podniesienie kompetencji cyfrowych kadry i uczniów,
3.Rozwój kompetencji osobistych i społecznych uczniów.
Akredytacja w programie Erasmus+ została przyznana do 2027 roku. W tym roku w ramach realizacji celów planujemy mobilność edukacyjną 27 uczniów, 4 opiekunów oraz 3 nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących. Uczniowie będą nabywać kompetencje językowe i cyfrowe w ramach 14 dniowej mobilności (12 dni szkoleniowych, 2 dni na podróż). Nauczyciele w ramach projektu będą uczestniczyć w wybranych przez siebie kursach językowych i metodycznych.
Podstawowym elementem mobilności będzie wzrost kompetencji językowych i cyfrowych kadry i uczniów. W przypadku kadry oczekujemy także poszerzenia warsztatu metodycznego. Liczymy, że dzięki udziałowi w mobilności nauczyciele będą wprowadzać elementy dwujęzyczności i edukacji z wykorzystaniem technologii zarówno do zajęć lekcyjnych jaki pozalekcyjnych.
Bardzo ważne z punktu widzenia realizacji projektu będzie zapewnienie możliwości dzielenia się zdobytą wiedza przez osoby, które wrócą z mobilności. W tym celu każda z grup po powrocie będzie miała obowiązek opracować prezentację i przedstawić ja pozostałym członkom społeczności szkolnej. Dodatkowo w ramach projektu planujemy m.in.:
• stworzenie anglojęzycznej podstrony projektu,
• prowadzenie FB szkolnego z informacjami na temat działań opartych o wypracowane rezultaty,
• organizowanie seminariów, warsztatów, szkoleń dla nauczycieli, ale również dla uczniów i przekazywanie doświadczeń zdobytych podczas mobilności za granicą,
• wykorzystanie poznanych, innowacyjnych metod na zajęciach lekcyjnych, wdrażanie ich i upowszechnianie przez uczestników mobilności.
6. Termin realizacji projektu:
a. Termin rozpoczęcia: 2024-06-01
b. Termin zakończenia: 2025-08-31
Wszelkich informacji udziela Szkolny Koordynator Programu Erasmus+, p. Joanna Arent.